Wyjazdy klubowe

Relacje z wyjazdów klubowych

Zapraszamy do zapoznania się z relacjami z wyjazdów i wypraw naszych klubowych koleżanek i kolegów.

Można zobaczyć kawałek świata!


AKTUALNOŚCI ⬇ ⬇ ⬇

 • Chamonix, masyw Mont Blanc – lipiec 2021
  Chamonix, masyw Mont Blanc – lipiec 2021 W dniach 15-21.07.2021 działał w masywie Mont Blanc zespół członków SKW w składzie Mateusz Staworowski i Filip Kaźmierczak. W ciągu tych kilku dni udało im się zrobić następujące drogi (nazwy polskie są wyłącznieCzytaj dalej „Chamonix, masyw Mont Blanc – lipiec 2021”
 • Hoher Dachstein południową ścianą
  Hoher Dachstein południową ścianą W ostatni weekend czerwca ekipa KW Szczecin w składzie: – Filip Kaźmierczak i Mateusz Staworowski, – Gosia Ilkiewicz i Maciek Nieścioruk, działała w masywie Dachstein w Północnych Alpach Wapiennych w Austrii. Oba zespoły pokonały drogę SteinerwegCzytaj dalej „Hoher Dachstein południową ścianą”
 • Wspinanie wielowyciągowe – Arco i okolice – czerwiec 2021
  Wspinanie wielowyciągowe Arco i okolice – czerwiec 2021 Drogi wielowyciągowe, w okolicy słynnego Arco, odwiedził nasz klubowy kolega Paweł Głasek razem z Mikołajem „Spidermanem” Tomasiukiem. Oto relacja Pawła z ich wyczynów: Dzień #1 – Fiori di Primavera 6b.Przekonani o własnejCzytaj dalej „Wspinanie wielowyciągowe – Arco i okolice – czerwiec 2021”
 • Szkolenie Skiturowe Karkonosze
  Szkolenie Skiturowe Karkonosze 12-14_03_21 Zima w górach jeszcze nie odpuszcza, korzystamy więc z okazji i się szkolimy – tym razem skiturowo, w nieodległych Karkonoszach. Szkolenie SKW zobowiązuje, więc pogodę zamówiliśmy szturmową, a buty oczywiście niewygodne (co by nie było zaCzytaj dalej „Szkolenie Skiturowe Karkonosze”
 • Walentynkowe Lodospady
  Walentynkowe Lodospady Bardzo udany koleżeński wyjazd weekendowy, ze wspinaczką w Kotle Małego Stawu w Karkonoszach oraz w kamieniołomie w Głuszycy Górnej. Mamy w końcu porządną zimę to i dziabki było w co pozabijać 🙂 W Kotle padły Niebieska drabina (WI3),Czytaj dalej „Walentynkowe Lodospady”
 • Skitury – Palinkopf
  Skitury w Gryzonii – Palinkopf A może by tak na Skitury? Szukamy aktywnych narciarzy w SKW, chętnych do poprawienia techniki jazdy na stoku a następnie poza nim. Toż to czysty fun! Puch, przygoda, wolność i słońce. W ramach zajawki tematemCzytaj dalej „Skitury – Palinkopf”
 • Mikołajkowy Wyjazd Drytoolowy
  Mikołajkowy Wyjazd Drytoolowy – Lutynia W miniony weekend pojechaliśmy na kolejny klubowy trening drytoolowy. Tym razem do starych wyjadaczy dołączyło wielu początkujących adeptów tej osobliwej sztuki.Wielu z nich dość szybko pięło się po drabinie cyfry i zakończyło wyjazd z całkiemCzytaj dalej „Mikołajkowy Wyjazd Drytoolowy”
 • I Klubowy Trening Drytoolowy
  I Klubowy Trening Drytoolowy Miejsce: Lutynia pod Lądkiem Zdrój. W weekend 14-15.11 narodził się zalążek pierwszej sekcji sportowej w naszym klubie.Z zachowaniem środków izolacji indywidualnej i społecznej oraz z wykorzystaniem adekwatnych ilości ETOH jako środka dezynfekcyjnego przeprowadziliśmy zajęcia terenowe wCzytaj dalej „I Klubowy Trening Drytoolowy”
 • Publikacja o członkach KW Szczecin w AAC
  Publikacja o członkach KW Szczecin w AAC Bardzo się cieszymy, że możemy podzielić się z Wami informacją:organizacja American Alpine Club opublikowała właśnie na stronie relację naszych klubowiczów: Gosi Ilkiewicz i Maćka Nieścioruka, pod redakcją Lindsaya Griffinahttp://publications.americanalpineclub.org/…/1320121565… Gosia i Maciek odbyliCzytaj dalej „Publikacja o członkach KW Szczecin w AAC”
 • Dolomity
  Dolomity W dniach 11-18 sierpnia odbył aię klubowy wyjazd w Dolomity do Cortiny d`Ampezzo, uczestniczyło w nim 12 osób.Więcej informacji i zdjęć na FB (link)
 • K2 zdobyty
  K2 zdobyty Najlepsze wiadomości z Karakorum. Nasz klubowy kolega Waldemar Kowalewski dziś 25.07.2019 o godz. 6.30 czasu miejscowego zdobył K2 8611m.n.p.m. Wielkie brawa!Bezpiecznego powrotu!
 • Wyprawa K2
  Wyprawa K2 Nasz kolega klubowy Waldemar „Waldi” Kowalewski ponownie mierzy się z legendarną piramidą K2. Górą, która od zawsze była jego wielkim niedoścignionym marzeniem. K2 to drugi szczyt świata, uznawany za najtrudniejszy ośmiotysiecznik. Trzymamy mocno kciuki za Waldiego i pogodę,Czytaj dalej „Wyprawa K2”
 • Wyjazd na Zugspitze
  Wyjazd na Zugspitze Wyjazd na Zugspitze zakończony sukcesem. Podsumowanie:Grupa 7 osobowa.Czas trwania łącznie z wyjazdem i powrotem do Szczecina 70 godzin.Wejście od strony niemieckiej doliną Hollental, przejście przez szczyt izejście na stronę austriacką do Erwald – Eibsee.Dwa noclegi w schroniskach.KosztCzytaj dalej „Wyjazd na Zugspitze”
 • Dolomity 2019
  Dolomity 2019 W miesiącach lipcu-sierpniu planujemy zorganizować 2 wyjazdy klubowe w Dolomity: I wyjazd w dniach 27.07-03.08.2019 – w rejonie Grupy SellaCel: wspinanie po via ferratachKoordynator sportowy wyjazdu: Zbyszek Borysewicz. II wyjazd w dniach 10-18.08.2019 – w rejonie Cortina d`AmpezzoCel: wspinaczka wielowyciągowa po drogach nieubezpieczonych.Koordynatora sportowego brak dlategoCzytaj dalej „Dolomity 2019”
 • Andy
  Andy Z kolejnej wyprawy na kontynent południowoamerykański powrócił nasz klubowy kolega Edek Fudro. Tym razem celem był argentyński Incahuasi, który jednocześnie kończył Jego projekt wejścia na 10 najwyższych masywów górskich obu Ameryk.   Edek jest PIERWSZYM Polakiem któremu to się udało.Czytaj dalej „Andy”