Obozy Klubowe

Obozy Klubowe

Każdego roku Szczeciński Klub Wysokogórski organizuje obozy dla członków Klubu.

Obozy klubowe SKW mogą mieć charakter:

 • unifikacyjny (zrównanie poziomu umiejętności uczestników) oraz 
 • sportowy (ambitne wspinaczkowe cele).

Charakter tych obozów wynika bezpośrednio z działalności statutowej klubu.


Wyjeżdżamy w:
✅ Śnieżne Kotły – na wspinanie zimowe (styczeń i luty),
✅ Tatry – na wyjazdy zimowe
(koniec grudnia – wyjazd przedsylwestrowy i początek marca),
✅ Tatry/Alpy – na wspinanie letnie.

➡ Szczegółowe informacje dotyczące wyjazdów znajdziecie w Aktualnościach na stronie lub na naszym profilu na Facebooku.


Na obóz może pojechać każdy członek klubu, w zależności od liczby dostępnych miejsc. 
Stawiamy jednak wymagania dla osób chcących się wspinać:
▪️ górsko latem: doświadczenie we wspinaczce skałkowej/górskiej na własnej asekuracji lub kurs skałkowy,
▪️ w Śnieżnych Kotłach zimą: doświadczenie we wspinaczce skałkowej/górskiej na własnej asekuracji lub kurs skałkowy,
▪️ Tatrach zimą: niezbędna jest umiejętność samodzielnego prowadzenia dróg wielowyciągowych o charakterze górskim na własnej asekuracji w warunkach zimowych (doświadczenie można zdobyć na wyjazdach np. w Śnieżnych Kotłach).

Dobór w zespoły na obozach klubowych jest sprawą indywidualną.
To z kim się wspinasz zależy od Ciebie, Twoich umiejętności i doświadczenia.
Postawa uczestników ukierunkowana na samodzielny rozwój jest tutaj kluczowa, staramy się jednak dbać o to, aby każdy miał możliwość działania pod okiem bardziej doświadczonych kolegów i podnoszenia swoich górskich umiejętności (wyjazd unifikacyjny).
Obozy nie mogą być jednak w żadnym razie traktowane jako forma „wycieczki z przewodnikiem” lub substytut kursu taternickiego.

Klub zapewnia organizację wyjazdu (miejsca w schroniskach, kempingach), pomoc merytoryczną oraz poradę kolegów, ale każdy uczestnik musi mieć świadomość, że wyjeżdża na własną odpowiedzialność i podejmuje swoje samodzielne decyzje wspinaczkowe.
❗️ Przed każdym wyjazdem warto zapoznać się z regulaminem.

❗️ Ponieważ obszar naszych działań nierzadko obejmuje obszary graniczne, wymagane jest również ubezpieczenie górskie NWW obejmujące uprawianie alpinizmu i pokrywające koszty akcji ratunkowej z użyciem helikoptera.


AKTUALNOŚCI ⬇ ⬇ ⬇

 • WYJAZDY SPORTOWE SKW – LATO 2021: Tatry i Dolomity
  WYJAZDY SPORTOWE SKW – LATO 2021: Tatry i Dolomity Zapraszamy członków klubu na sportowe letnie obozy wspinaczkowe w Tatrach i Dolomitach. Proponujemy dwa terminy i dwie lokalizacje, tak aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. [ TERMINY ]Tatry: 17-24 lipcaCzytaj dalej „WYJAZDY SPORTOWE SKW – LATO 2021: Tatry i Dolomity”
 • Klubowy wyjazd TRADowy – Rudawy Janowickie
  Klubowy wyjazd TRADowy Rudawy Janowickie 28-30 maja Klubowy wyjazd TRADowy za nami… Namioty spakowane (czy to pierwszy nocleg w sezonie? Niemożliwe!), skały wybrane, kości pobrzękują w torbach… Jedziemy! Tymczasem pogoda postanawia rozdać swoje karty. Wizja totalnej zlewy jest całkiem realna,Czytaj dalej „Klubowy wyjazd TRADowy – Rudawy Janowickie”
 • LATO 2021 – wyjazdy klubowe
  LATO 2021 – wyjazdy klubowe Wybiegamy powoli w nieodległą przyszłość… i planujemy letnie wyjazdy klubowe. Szykujcie się na: LIPIEC – w polskich Tatrach SIERPIEŃ – w Dolomitach WRZESIEŃ – w Tatrach słowackich Więcej info wkrótce!
 • WYJAZD: TRAD-y w RUDAWACH
  WYJAZD: TRAD-y w RUDAWACH Zapraszamy wszystkich członków klubu na wyjazd ukierunkowany na wspinaczkę tradycyjną. Zachęcamy w szczególności osoby świeżo po kursie skałkowym, zaczynające swoją przygodę z TRAD-em. Będą mogły one postawić swoje pierwsze samodzielne kroki w skałach pod okiem bardziej doświadczonychCzytaj dalej „WYJAZD: TRAD-y w RUDAWACH”
 • ROZPOCZĘCIE SEZONU – wyjazd integracyjny SKW
  ROZPOCZĘCIE SEZONU wyjazd integracyjny SKW Zapraszamy wszystkich członków klubu na wyjazd integracyjny rozpoczynający letni sezon skałkowy. [ TERMIN ]16-18.04.2021 r. [ NOCLEGI ]Karpniki – pod Krzywym Dachem.W podanej lokalizacji dysponujemy:– pokojami – liczba miejsc ograniczona (10),– rezerwacją na pole namiotoweCzytaj dalej „ROZPOCZĘCIE SEZONU – wyjazd integracyjny SKW”
 • TATRY marzec 2021 – Zimowy obóz sportowy
  TATRY marzec 2021ZIMOWY OBÓZ SPORTOWY Zapraszamy członków klubu na sportowy zimowy obóz w Tatrach. TERMIN: 27.02-07.03.2021 r.NOCLEGI: stare schronisko w Morskim Oku (zniżki PZA na noclegi).WSPINANIE: drogi wspinaczkowe w rejonie Morskiego Oka. Wyjazd kierowany jest do osób posiadających doświadczenie wCzytaj dalej „TATRY marzec 2021 – Zimowy obóz sportowy”
 • Obozy zimowe w Śnieżnych Kotłach
  Obozy zimowe w Śnieżnych Kotłach W roku 2020 mamy do dyspozycji Chatkę pod Śmielcem w terminach:  20-26 stycznia  17-23 lutego  Koordynatorem wyjazdów jest kol. Robert Narolewski, zgłoszenia prosimy przesyłać na jego e-maila:  narolewskirobert@gmail.com
 • Grudniowy wyjazd unifikacyjny w Tatry
  Grudniowy wyjazd unifikacyjny w Tatry Zapraszamy członków klubu na przedsylwestrowy zimowy wypad w Tatry w dniach 27-31.12.2019 r. Można też już rezerwować czas i miejsce na marcowy wyjazd w Tatry w dniach 29.02-08.03.2020 r.Nocujemy w Schronisku w Morskim Oku, gdzieCzytaj dalej „Grudniowy wyjazd unifikacyjny w Tatry”
 • Dolomity 2019
  Dolomity 2019 W miesiącach lipcu-sierpniu planujemy zorganizować 2 wyjazdy klubowe w Dolomity: I wyjazd w dniach 27.07-03.08.2019 – w rejonie Grupy SellaCel: wspinanie po via ferratachKoordynator sportowy wyjazdu: Zbyszek Borysewicz. II wyjazd w dniach 10-18.08.2019 – w rejonie Cortina d`AmpezzoCel: wspinaczka wielowyciągowa po drogach nieubezpieczonych.Koordynatora sportowego brak dlategoCzytaj dalej „Dolomity 2019”
 • Zimowe obozy wspinaczkowe
  Zimowe obozy wspinaczkowe Karkonosze Śnieżne Kotły – Chatka pod Śmielcem14-20.01.201911-17.02.2019 Tatry – Morskie Oko03-10.03.2019 Koordynatorem wyjazdów jest kol. Robert Narolewski, zgłoszenia należy przesyłać na jego e-maila: rnarolewski@hotmail.comProsimy o szybkie zgłaszanie się na Śnieżne Kotły gdyż trzeba z wyprzedzeniem zarezerwować zezwolenia naCzytaj dalej „Zimowe obozy wspinaczkowe”
 • Zimowy obóz tatrzański
  Zimowy obóz tatrzański Ogłaszamy nabór na Zimowy Obóz Tatrzański, który odbędzie się MOK-u w terminie 1-7.03.2018.Do końca stycznia zamykamy listę uczestników. Zapraszamy kolegów posiadających doświadczenie zimowe. Minimum kwalifikacyjnym jest wcześniejsze wspinanie w Tatrach lub Alpach lub uczestnictwo w Obozie ZimowymCzytaj dalej „Zimowy obóz tatrzański”
 • Obozy zimowe w Śnieżnych Kotłach
  Obozy zimowe w Śnieżnych Kotłach W roku 2016 mamy do dyspozycji Chatkę pod Śmielcem w terminach: 15-21.01 oraz 12-18.02 Koordynatorem wyjazdów jest kol. Robert Narolewski, zgłoszenia prosimy przesyłać na jego e-maila: rnarolewski@hotmail.com Zgłoszenia tylko przemyślane gdyż pobierzemy depozyt w wysokościCzytaj dalej „Obozy zimowe w Śnieżnych Kotłach”