Obozy Klubowe

Obozy Klubowe

Każdego roku Szczeciński Klub Wysokogórski organizuje obozy dla członków Klubu. Obozy klubowe KW Szczecin mogą mieć charakter:

  • unifikacyjny (zrównanie poziomu umiejętności uczestników) oraz 
  • sportowy (ambitne wspinaczkowe cele).

Charakter tych obozów wynika bezpośrednio z działalności statutowej klubu.


Wyjeżdżamy w:
✅ Śnieżne Kotły – na wspinanie zimowe (styczeń i luty),
✅ Tatry – na wyjazdy zimowe i letnie
✅ Alpy – na wspinanie letnie.

➡ Szczegółowe informacje dotyczące wyjazdów znajdziecie w Aktualnościach na stronie lub na naszym Fanpage’u na Facebooku lub Instagramie.


Na obóz może pojechać każdy członek klubu, w zależności od liczby dostępnych miejsc.  Stawiamy jednak wymagania dla osób chcących się wspinać:
▪️ górsko latem: ➡ doświadczenie we wspinaczce skałkowej/górskiej na własnej asekuracji lub kurs skałkowy,
▪️ w Śnieżnych Kotłach zimą: ➡ doświadczenie we wspinaczce skałkowej/górskiej na własnej asekuracji lub kurs skałkowy,
▪️ Tatrach zimą: ➡ niezbędna jest umiejętność samodzielnego prowadzenia dróg wielowyciągowych o charakterze górskim na własnej asekuracji w warunkach zimowych (doświadczenie można zdobyć na wyjazdach np. w Śnieżnych Kotłach).

Dobór w zespoły na obozach klubowych jest sprawą indywidualną.
To z kim się wspinasz zależy od Ciebie, Twoich umiejętności i doświadczenia.
Postawa uczestników ukierunkowana na samodzielny rozwój jest tutaj kluczowa, staramy się jednak dbać o to, aby każdy miał możliwość działania pod okiem bardziej doświadczonych kolegów i podnoszenia swoich górskich umiejętności (wyjazd unifikacyjny).
Obozy nie mogą być jednak w żadnym razie traktowane jako forma „wycieczki z przewodnikiem” lub substytut kursu taternickiego.

Klub zapewnia organizację wyjazdu (miejsca w schroniskach, kempingach), pomoc merytoryczną oraz poradę kolegów, ale każdy uczestnik musi mieć świadomość, że wyjeżdża na własną odpowiedzialność i podejmuje swoje samodzielne decyzje wspinaczkowe.
❗️ Przed każdym wyjazdem warto zapoznać się z regulaminem.

❗️ Ponieważ obszar naszych działań nierzadko obejmuje obszary graniczne, wymagane jest również ubezpieczenie górskie NWW obejmujące uprawianie alpinizmu i pokrywające koszty akcji ratunkowej z użyciem helikoptera.


AKTUALNOŚCI ⬇ ⬇ ⬇