KALENDARZ wydarzeń SKW // 1. półrocze 2024 r.

KALENDARZ wydarzeń KW Szczecin

1. półrocze 2024 r.

W najbliższych miesiącach przed nami sporo wyjazdów, warsztaty i spotkania.
Zapraszamy do uczestnictwa ⬇️ ⬇️ ⬇️

Szczegółowe info o wszystkich aktywnościach znajdziecie w 👉 aktualnościach.
Zachęcamy też aby zerknąć w nasz 👉 kalendarz.

LUTY 

Luty to zazwyczaj u nas w Klubie wyjazdy, wyjazdy i jeszcze raz wyjazdy!
Skończył się właśnie zimowy obóz sportowy w Tatrach.
Po raz pierwszy organizujemy też biwaki w Izerach (warsztaty z obozowania w górach) oraz zimowy wypad bulderowy do Czech, na Sněžník.
W połowie miesiąca pojedziemy też w Karkonosze, do Samotni, na: integrację, wspinanie na lodospadach, i skitury. Intensywny czas ten luty!


MARZEC 

Marzec rozpoczniemy drugim klubowym wieczorem filmowym w CW Big Wall – będziecie mogli zobaczyć filmy z serii Reel Rock 18 (zupełna nowość!).
W kolejny weekend szykujemy dla Was plenerowe warsztaty z ratownictwa szczelinowego na lodowcach, które poprowadzi Sławek Jabłoński.


Potem znów ruszymy w Tatry, na drugi zimowy obóz sportowy, tym razem w okolice Morskiego Oka. Na ten wyjazd zapraszamy wszystkich naszych chętnych Klubowiczów i Klubowiczki! Można pojechać nie tylko wspinaczkowo, ale także turystycznie i skiturowo.
Miesiąc zamkniemy kultowym już wyjazdem na szkolenie i integrację skiturową w Karkonoszach


KWIECIEŃ

To już wiosna! Ruszymy więc na wspin w skały! Wszystkich Was już zapraszamy na rozpoczęcie sezonu, które planujemy na 19–21 kwietnia w górach Harz w Niemczech!
Nasi kursanci, z Klubowego Kursu Skałkowego po serii wykładów i zajęć praktycznych na ściance pojadą też na 4 dni na Jurę Krakowsko-Częstochowską.
A co by wszystko odbywało się bezpiecznie przez cały sezon, pod koniec miesiąca Tomek Ferber przeprowadzi warsztaty z sytuacji awaryjnych.


MAJ

W maju szykujemy kilka wyjazdowych nowości! Zaprosimy Was:
– w piachy do Labaku, który mamy nadzieję trochę odczarować, oraz
– do Frankenjury, gdzie pod okiem naszego instruktora Bartka Przybyła będziecie mogli poznać najfajniejsze sektory tego rejonu! Szczególnie zapraszamy tych, którzy nigdy tam nie byli.
Kursanci Klubowego Kursu Skałkowego pojadą natomiast w Sokoliki i Rudawy poćwiczyć wspinaczkę tradycyjną.


CZERWIEC

Na czerwiec przesuwamy znane Wam, i bardzo lubiane, trady w Rudawach, czyli wyjazd dla tych, którzy po raz pierwszy po kursie skałkowym chcą podziałać w skałach sami, pod okiem bardziej doświadczonych kolegów i koleżanek z Klubu.
Tak było w latach poprzednich:

W czerwcu zakończymy też Klubowy Kurs Skałkowy zajęciami praktycznymi z autoratownictwa. 


LATO

Na miesiące wakacyjne też oczywiście coś dla Was szykujemy (Będą obozy!!! Na pewno pojedziemy w Tatry, klasycznie w połowie lipca). Niebawem poinformujemy Was o lokalizacjach i terminach wyjazdów.