Warsztaty

Warsztaty

Będąc członkiem Szczecińskiego Klubu Wysokogórskiego, możesz uczestniczyć w organizowanych przez nas kursach i warsztatach praktycznych.
Pod okiem instruktorów nauczysz się m.in:

 • bezpiecznego poruszania się po lodowcach,
 • jak poradzić sobie w sytuacjach awaryjnych w górach i skałach,
 • podstaw autoratownictwa,
 • technik wspinaczki hakowej,
 • topografii i obozowania w górach,
 • nawigacji w górach.
Warsztaty odbywają się w dwóch formach:

Warsztaty praktyczne – tylko dla członków Klubu!
Są dedykowane osobom wspinającym się na własnej asekuracji oraz wyrażającym chęć uczestnictwa w późniejszych alpejskich wyjazdach unifikacyjnych i wyprawach w góry wysokie.
Ze względu na prowadzenie instruktorskie możliwa liczba uczestników to 8-10 osób.

Warsztaty mówione w formie prelekcji/prezentacji – Spotkania otwarte dla wszystkich! Przeznaczone dla osób, które chcą zapoznać się z tematami górskimi, wspinaczkowymi, zimowymi lub poszerzyć swoją wiedzę z tego zakresu.

>> O warsztatach dowiesz się z:
– aktualności lub KALENDARZA na stronie,
– e-maila (jeśli jesteś członkiem klubu),
– przez naszą stronę na Facebooku.

Bądź na bieżąco i poszerzaj swoją wiedzę i umiejętności z SKW!


AKTUALNOŚCI ⬇ ⬇ ⬇

 • Szkolenie Skiturowe Karkonosze
  Szkolenie Skiturowe Karkonosze 12-14_03_21 Zima w górach jeszcze nie odpuszcza, korzystamy więc z okazji i się szkolimy – tym razem skiturowo, w nieodległych Karkonoszach. Szkolenie SKW zobowiązuje, więc pogodę zamówiliśmy szturmową, a buty oczywiście niewygodne (co by nie było zaCzytaj dalej „Szkolenie Skiturowe Karkonosze”
 • Warsztaty Hakówka – Relacja
  Warsztaty Hakówka – Relacja Pomyślnie przeprowadziliśmy kolejne zajęcia z serii klubowych warsztatów praktycznych, tym razem o tematyce wspinania hakowego.  Warsztat prowadził nasz klubowy mistrz wspinania bigwallowego Marcin Yeti Tomaszewski Zaczęliśmy od omówienia gdzie, kiedy i w jaki sposób wykorzystujemy technikiCzytaj dalej „Warsztaty Hakówka – Relacja”
 • Warsztaty – info epidemiczne
  Warsztaty – info epidemiczne Z ogromną przykrością musimy poinformować, iż w związku obowiązującymi w kraju obostrzeniami musimy niestety: ODWOŁAĆ warsztaty/prelekcję Marcina Tomaszewskiego „Wspinanie zimowe„, które miały się odbyć 5 lutego, oraz PRZESUNĄĆ warsztaty/prelekcję Tomka Ferbera „Wspinanie w rejonie Morskiego OkaCzytaj dalej „Warsztaty – info epidemiczne”
 • Autoratownictwo – Relacja z warsztatów
  Autoratownictwo – Relacja z warsztatów W weekend 28-29.11 przeprowadziliśmy szkolenie z autoratownictwa dla członków Klubu Tutaj ogromne podziękowania dla naszych Instruktorów Sławka i Tomka – za poświęcenie czasu i uwagi dla wszystkich zainteresowanym tematem. A chętnych nie brakowało! W końcuCzytaj dalej „Autoratownictwo – Relacja z warsztatów”
 • Warsztaty: Autoratownictwo
  Sytuacja awaryjna w górach. Czy na pewno wiesz jak sobie poradzić?Jak zabezpieczyć siebie, partnera? Zapraszamy na warsztat! [ PROGRAM ]Wybrane zagadnienia z autoratownictwa wchodzące w zakres kursu taternickiego.[ KIEDY ]27 i 28 listopada w godz. 9-13.[ GDZIE ]centrum wspinaczkowe BigCzytaj dalej „Warsztaty: Autoratownictwo”
 • Lodowce -Relacja z I Warsztatów SKW
  Lodowce – Relacja z I Warsztatów SKW W niedzielę 15.11.2020 odbyły się pierwsze z cyklu warsztatów SKW: „Jak bezpiecznie poruszać się po lodowcach?”. Pogoda dopisała jak na listopad, więc udało się wrzucić paru śmiałków do „szczeliny lodowca” a następnie bezpiecznieCzytaj dalej „Lodowce -Relacja z I Warsztatów SKW”
 • Warsztaty: Lodowce
  Warsztaty: Lodowce Ciągnie Cię w góry z lodowcami? Chcesz poznać zasady bezpiecznego poruszania się po lodowcach i wspinania w górach lodowcowych?  Zapraszamy na warsztat  [ KIEDY ]15 listopada w godz. 11-15[ GDZIE ]zajęcia praktyczne w plenerze – wieża Quistorpa.[ KADRA ]ZajęciaCzytaj dalej „Warsztaty: Lodowce”
 • Warsztaty SKW – HARMONOGRAM
  WARSZTATY SKW 2020/21 Ruszamy z cyklem warsztatów klubowych!Zapraszamy wszystkich członków i sympatyków KW Szczecin! HARMONOGRAM WARSZTATÓW: 1️⃣ Poruszanie się po lodowcach• 15 listopada • prowadzący: Sławek Jabłoński • warsztaty praktyczne outdoorowe – miejsce: Wieża Quistorpa (Las Arkoński) ⚠️ LIMIT MIEJSC:Czytaj dalej „Warsztaty SKW – HARMONOGRAM”
 • Klubowy kurs wspinaczkowy
  Klubowy kurs wspinaczkowy Dnia 25.02.2020r. rozpoczął się klubowy kurs wspinaczkowy SKW, zakończy się on wyjazdami w skały w maju lub czerwcu. W kursie uczestniczy 5 osób.
 • Przygotowanie motoryczne do wspinaczki i alpinizmu
  Przygotowanie motoryczne do wspinaczki i alpinizmu Zapraszamy na szkolenie z zakresu przygotowania motorycznego do wspinaczki i alpinizmu.Termin: 21 października godz. 17:00 – 21:00, cena: 129 – 179 zł Podczas szkolenia nauczysz się jak poprawnie wykonywać najważniejsze ćwiczenia wzmacniające, jak podnieśćCzytaj dalej „Przygotowanie motoryczne do wspinaczki i alpinizmu”