TRADy w Rudawach 2023 – RELACJA

TRADy w Rudawach 2023 – RELACJA

Niedawno rozpoczynaliśmy w naszym klubie sezon letni, a za nami już kolejny wspólny wyjazd na Dolny Śląsk – na TRADY w RUDAWACH. Wśród nas znaleźli się zarówno zeszłoroczni absolwenci kursów skałkowych, jak i koledzy i koleżanki, którzy mają za sobą już niejeden tradowy sezon wspinaczkowy.

Zapraszamy do relacji Michała z wyjazdu! ⤵️ ⤵️ ⤵️

Widok na Kiklop i Małą Bibliotekę w Rudawach

Wyjazd stanowił okazję do poćwiczenia technik osadzania własnej asekuracji (kości, friendy, tricamy, heksy, pętle), budowania stanowisk, wspinaczki wielowyciągowej i zjazdów na linie. Słoneczna pogoda umożliwiła dwa dni wspinania, wieczorami zaś integrowaliśmy się na polu namiotowym.

Ekpia KW Szczecin przy Ognisku

Naszych sześć dwuosobowych zespołów wspinało się na Jastrzębiej Turni, Sukiennicach, Krzywej Turni, Krowiarkach, Pieklisku i Fajce.

Kamienny Krąg i Enis

Wyjazd obrodził w tradowe życiówki!!! Były VI+/VI.1, VI+, VI, V+
– cenne doświadczenie, będące wynikiem konsekwentnej aktywności wspinaczkowej w górach i skałkach.

Tradowy zapał wzmogła rywalizacja związana z trójbojem wspinaczkowym, niektórzy wspinacze upatrują szansy na przegonienie skupiających się na „sporcie” właśnie w tradach, z których punkty liczą się podwójnie. Jaki będzie wynik tej rywalizacji? Czas pokaże, wszak sezon dopiero się zaczął, a przed nami wiele wyjazdów klubowych i koleżeńskich.

Z tego miejsca warto uczulić jeżdżących w Rudawy czy Sokoliki na trudne realia, które zapanowały w tym sezonie w pobliżu tego rejonu wspinaczkowego, mianowicie plagi kradzieży rzeczy z zaparkowanych aut. Jeśli ktoś jeszcze nie słyszał o tym problemie, zasięgnijcie języka u klubowych koleżanek i kolegów.

Kacper na drodze Panika Ryska Znika

Chciałbym podziękować wszystkim uczestniczkom i uczestnikom za gładki przebieg wyjazdu i dobrą współpracę w zespołach, które wspinały się ze sobą po raz pierwszy, osobom, które podzieliły się szpejem z tymi, co jeszcze nie mają własnego zestawu tradowego, kierowcom za elastyczność przy ustalaniu transportu do celu podróży. Wspinaczy i wspinaczki, którzy spełniają warunki do udziału w wyjeździe (osoby po tradowej części kursów skałkowych lub z wykazem przejść tradowych), zapraszamy do uwzględnienia „Tradów w Rudawach” w kalendarzu wyjazdów na 2024 rok.

Połóg na Fajce
Marek na drugiego

Atmosferę wyjazdu niech, przynajmniej w części, przybliży galeria zdjęć dołączonych do relacji.

Michał,
koordynator „Tradów w Rudawach” 2023.