PRELEKCJA „Ścieżka rozwoju we wspinaczce górskiej” oraz zakończenie KKS 2023: 27.09

 WARSZTATY OTWARTE / PRELEKCJA pt.: 
Ścieżka rozwoju we wspinaczce górskiej
oraz zakończenie klubowego kursu skałkowego

W imieniu Zarządu SKW zapraszamy wszystkich miłośników gór na prelekcję poruszającą temat wspinania w górach typu alpejskiego.

Prelekcja połączona będzie z zakończeniem klubowego kursu skałkowego, a uczestnikom wręczone zostaną świadectwa ukończenia szkolenia. Specjalnie dla naszych kursantów i nowych członków, w ramach prelekcji omówimy ścieżkę rozwoju we wspinaczce górskiej, a także, jak można nią podążać razem z klubem.

Prezentowane będą typy działalności górskiej i związane z nimi zagadnienia stylu i etyki w górach. Powiemy też o tym, jakie zasady i metody towarzyszą informowaniu o przejściach górskich.

Maciek opowie o swoich wybranych przejściach w Tatrach, Alpach, górach Norwegii, Kaukazie i Pamirze. Omówi też ciekawsze przejścia alpejskie ostatnich lat i kierunki widoczne w światowym alpinizmie.

Jeśli interesuje Cię:

  • Jak zacząć przygodę ze wspinaniem alpejskim?
  • Jakie informacje powinny się znaleźć w opisie Twojego przejścia i jak budować wykaz?
  • Czym jest czysty styl alpejski i dlaczego jest tak ceniony?
  • Co decyduje o nominowaniu przejścia do Złotego Czekana?

    to jest to spotkanie dla Ciebie!

Spotkanie jest  otwarte.

Zapraszamy wszystkich członków i sympatyków klubu, w szczególności nowych klubowiczów oraz wspinaczy sportowych zainteresowanych wspinaczką górską.

Prelekcję poprowadzi prezes SKW: Maciek Nieścioruk.

Będzie to świetna okazja do integracji środowiska, wymiany doświadczeń i przywitania nowych adeptów w klubie. Po wykładzie planowane jest Afterparty.


KIEDY

27 września (środa), godz. 19.30

GDZIE

Centrum wspinaczkowe Big Wall
ul. Staszica 1, Szczecin