Pomoc dla Ukrainy

Pomoc dla Ukrainy

Z myślą o wsparciu Ukrainy i Ukraińców, mając na uwadze bardzo dynamiczną sytuację w zakresie aktualnych potrzeb, zamiast prowadzić indywidulaną zbiórkę zachęcamy wszystkich naszych członków do śledzenia oficjalnych zbiórek prowadzonych w Szczecinie przez Związek Ukraińców: https://www.facebook.com/ukraincy.szczecin/

Oto przykładowa lista rzeczy, która jest aktualna na dzień 25.03.2022 r., a które możecie posiadać w swoich zasobach:

  • śpiwory,
  • powerbanki i baterie,
  • latarki czołowe z bateriami.

Lista jest oczywiście o wiele dłuższa, dlatego warto wejść na powyższą stronę i zapoznać się samemu.

Posiadane rzeczy należy dostarczyć do siedziby Związku, która mieści się na ul. Mickiewicza 45.

Zwracamy uwagę, aby przekazywane rzeczy były sprawne i w dobrym stanie.

Dodatkowo prosimy o zapoznanie się z akcją „From Climbers to Climbers”, którą organizuje Mykhailo Poddubnov, jeden z aktywniejszych ukraińskich alpinistów, przesympatyczny człowiek i Nasz przyjaciel (Maciek i Gosia powtarzali jego drogę na Kaukazie).

Również inni wybitni ukraińscy wspinacze w pełni doświadczają grozy wojny, w tym autorzy jednego z najbardziej Kozackich przejść tego roku, na ścianie Annapurny III. Czołowi światowi alpiniści i prawdziwi alpejscy wojownicy tym razem dosłownie chwytają za broń i bronią ojczyzny. To jedni z Nas, członkowie Naszego środowiska, którzy potrzebują teraz naszej niegasnącej pomocy!

Cytując za Mykhailo:

„Musimy zaangażować wszystkie środowiska wspinaczkowe i alpinistyczne, aby mówiły jednym głosem i zbierały środki na potrzeby naszych dzielnych żołnierzy. Ty, który podzieliłeś się owocem z ukraińskimi alpinistami w Geyikbayırı, Ty, który spotkałeś Ukraińców w bazach w Nepalu i Kirgistanie, Ty, który serdecznie poczęstowałeś winem ukraińskich alpinistów w Mestii, wszyscy ludzie, którzy kochają góry na całym świecie, potrzebujemy teraz Waszej pomocy.

Prosimy o szerokie rozpowszechnienie tego apelu i wyjaśnienie, że zbierane fundusze zostaną przeznaczone bezpośrednio na potrzeby Ukraińców, którzy kiedyś trzymali liny i śruby lodowe, a teraz trzymają broń, by bronić Ukrainy przed rosyjską inwazją.”

Pełny komunikat tutaj:

https://climbarmy.org