Biblioteka

Biblioteka SKW

Poza działalnością wspinaczkową, w SKW prowadzimy także bibliotekę z książkami o tematyce górskiej. Wszak górskie książki inspirowały i rozpalały wyobraźnię niejednego wspinacza.

Nasze zbiory obejmują różnorodne pozycje: reportaże, wspomnienia, albumy fotograficzne, ale także poradniki i przewodniki wspinaczkowe.

Niektóre z pozycji to prawdziwe perełki i z pewnością każdy góromaniak znajdzie tu coś dla siebie. Wypożyczyć można także historyczne biuletyny SKW i pamiątkową książkę wydaną z okazji 50-lecia Klubu.

Zalążkiem powstania biblioteki stał się zbiór książek górskich, przekazanych w spadku po naszym klubowym koledze Stefanie Matalewskim, za co jesteśmy bardzo wdzięczni. Jeśli również chcielibyście powierzyć komuś swoje górskie pozycje, to oczywiście zachęcamy do wzbogacania naszych zasobów!

Dokładny katalog książek znajdziecie w arkuszu poniżej. ⬇ ⬇ ⬇

O otwarciu biblioteki i zasadach wypożyczania książek poinformujemy na stronie SKW, profilu na FB, a członków klubu – także mailowo.


Regulamin korzystania z biblioteki:


Jeśli chcesz wypożyczyć jakąś książkę lub masz inne pytania związane z biblioteką, prosimy o kontakt na adres: info@kwszczecin.pl.
W temacie e-maila prosimy wpisać BIBLIOTEKA.