Zimowy biwak w Izerach: noc, góry i skitury! // 09-11.02

Zimowy biwak w Izerach:
✨️ noc, góry i skitury!
09 –
11.02

Aby przeżyć emocje związane z wycieczkami na nartach skiturowych oraz z biwakowaniem zimą na śniegu w namiocie, zapraszamy do wspólnego spędzenia z nami weekendu w przepięknych Górach Izerskich.

Będzie intensywnie! Odbędziemy nocną wycieczkę na skiturach na Stóg Izerski, spędzimy 2 noce w namiotach na śniegu jak w obozie bazowym (może nie jak pod K2, ale będzie bojowo) oraz poznamy jak poprawnie używać lawinowego ABC, czyli detektora, sondy i łopaty lawinowej. Ponadto dowiemy się nieco o bezpiecznym poruszaniu się w górach oraz spróbujemy hamowania czekanem. A to wszystko pod okiem doświadczonych instruktorów opiekujących się Wami w trakcie trwania imprezy.


✅️ KIEDY?
09 – 11 luty
2024 r. (wyjazd weekendowy!)

✅️ DLA KOGO?
Wyjazd przeznaczony jest dla osób, które chcą postawić swoje pierwsze kroki na skiturach oraz bezpiecznie spróbować biwaku w namiocie na śniegu, pod bacznym okiem instruktorów oraz w pobliżu schroniska z sanitariatami i ciepłym prysznicem. Poziom narciarstwa zjazdowego (trasowego) przynajmniej dobry, tzn. swobodne poruszanie się po trasach zjazdowych.
Zapraszamy również osoby z doświadczeniem w tych dziedzinach oraz rodziców z młodzieżą.

✅️ GDZIE?
Góry Izerskie. Noclegi w namiotach dwu-trzyosobowych na Stogu Izerskim, obok apartamentów SKI & SUN. Będziemy mieli dostęp do ciepłego prysznica. Śniadania, obiady i kolacje można kupić w pobliskim schronisku.

✅️ SPRZĘT?
Jeśli nie posiadacie sprzętu potrzebnego do takiego biwaku to żaden problem! Możemy go wypożyczyć członkom Klubu za drobną opłatą (150 zł/weekend).

Do Waszej dyspozycji / wypożyczenia mamy:
– zimowe namioty wyprawowe (3-4 szt.),
– śpiwory 800 II Climber, renomowanej pracowni Małachowski o parametrach T comf : -9 °C, T limit : – 16 ° C, T ext : – 37 ° C wraz w wkładką higieniczną.
– karimaty,
– palniki + gaz.
❗️W zakresie własnym:
– wypożyczenie skiturów (pomożemy w wypożyczeniu!),
– wyżywienie,
– ubezpieczenie.


PLAN WYJAZDU

PIĄTEK // 09.02
Wieczorem, między godziną 18:00 a 19:30, czekamy na Was w wypożyczalni sprzętu w Szklarskiej Porębie. Dobieramy sprzęt. Krótkie szkolenie pokazowe, które zaznajomi Was ze sprzętem skiturowym i pozwoli na bezpieczne dotarcie do miejsca noclegu na Stogu Izerskim. Dojście tam zajmie nam do 2 godzin. W tym czasie przećwiczymy podstawowe techniki podejściowe na nartach. Wejście przy czołówkach. Nocleg w namiotach.

SOBOTA // 10.02
Wyjście na wycieczkę na nartach skiturowych. Po drodze możliwość zjedzenia obiadu. W tym dniu zaprezentujemy Wam, a wy sprawdzicie w praktyce, jak działa lawinowe ABC, oraz do czego potrzebny jest nam w górach czekan. W okolicach zachodu słońca powrót na nocleg do namiotów. Ognisko z kiełbaskami koło schroniska, dla chętnych Liofil (jak w prawdziwej bazie) na kolację. Nocleg w namiotach.

NIEDZIELA // 11.02
Po śniadaniu: czas wolny na skiturach.
Ok. godziny 15:00 zakończenie imprezy i powrót do Szczecina.


ZGŁOSZENIA:

info@kwszczecin.pl