Relacja z warsztatów “Biwakowanie w górach” i zakończenia KKS 2022 

Relacja z warsztatów “Biwakowanie w górach” i zakończenia KKS 2022 

W piątek, 18 listopada odbyły się klubowe warsztaty otwarte z biwakowania w górach, a poprowadził je Maciek Nieścioruk.

Tego dnia zakończyliśmy także Klubowy Kurs Skałkowy 2022, rozdaliśmy świadectwa ukończenia kursu i tym samym powitaliśmy w gronie naszych członków nowych samodzielnych wspinaczy skalnych! 

Do siedziby Klubu, na Mazowiecką 1, przybyła tego wieczoru moc ludzi! Temat warsztatów był bardzo ciekawy, nic zatem dziwnego. Taka frekwencja wśród Klubowiczów (i nie tylko) zawsze jednak cieszy!

A co to Pan Instruktor dostał od kursantów? 🙂

Maciek (przez niektórych w Klubie określany jako osoba przejawiająca patologiczną wręcz chęć górskiego biwaku) ugryzł temat biwakowania jako element górskiej taktyki pozwalający nam na dobór ambitnych celów w górach. Było o założeniach biwakowania „leave no trace” i o przepisach dotyczących biwakowania w poszczególnych krajach. Oraz kiedy i po co właściwie biwakujemy. 

Mamy nadzieję, że dzięki warsztatom temat biwaku zimowego czy biwaku w ścianie został częściowo odczarowany z czegoś, co kojarzy się jedynie z niewygodą i marznięciem, na rzecz przygody i obcowania z pięknem natury przy długich akcjach górskich, zwiększając nasze możliwości.

Oczywiście na takich warsztatach nie mogło zabraknąć także sprzętu! Praktycznie cały materac w c.w. Geko usłany był biwakowymi precjozami 🙂 

Towarzyszyły nam (między innymi): plecaki małe i duże, płachty, zimowy, ultra lekki namiot, śpiwór bez pleców, wszelakie maty i materace, w tym jeden „dziurawy” (!) (na którym ponoć się świetnie śpi), szybko gotujące kuchenki, wymyślne garnki, ubrania z patentami i warsztatowy HIT: taśma Betrafol (celebrytka!), której każdy chciał zrobić zdjęcie, bo klei wszystko, również uwielbiane przez wspinaczy puchówki (tak lubiące się nieraz dziurawić) 🙂 

Mamy nadzieję, że każdy z warsztatów wyniósł coś dla siebie (mamy na myśli wiedzę, nie sprzęt) 😉


Zapraszamy już też na następne warsztaty otwarte! 

➡️ 13.01.2023 r. (piątek), w c.w. Big Wall, odbędzie się prelekcja pt.: „Skituring (dla początkujących i nie tylko)”, którą poprowadzi znany w Klubie pasjonat tego sportu: Robert Narolewski. Na pewno będzie arcyciekawie!