TRADy w Rudawach 2022 – RELACJA

TRADy w Rudawach 2022 – RELACJA

Szczeciński Klub Wysokogórski nie zwalnia tempa!

Dwa tygodnie po rozpoczęciu sezonu wspinacze SKW po raz kolejny wyruszyli na Dolny Śląsk – tym razem z zamiarem wspinania się na własnej asekuracji w Rudawach Janowickich.

Siedemnastoosobowa grupa była zróżnicowana pod kątem tradowego doświadczenia: od zeszłorocznych absolwentów kursów skałkowych po regularne tradziary i tradziarzy oraz tych, których wspinanie tradowe znudziło do tego stopnia, że wspinają się sportowo na wyjazdach tradowych.

Klubowicze podzielili się na cztery grupy, liczące od trzech do sześciu osób, i wspinali się między innymi w rejonach Ścianek, Malinowej, Skalnego Mostu, Grupy Decjusza, Zamkowych Skał czy Krzywej Turni (wszak Sokoliki to część Rudaw).

Na wyjeździe udało się wiele rzeczy! Na pierwszym miejscu należy wspomnieć słoneczną aurę, która w połączeniu z umiarkowanymi, majowymi temperaturami pozwoliła na pozbawione trosk pogodowych dwa dni wspinania.

Przez ten czas wprawialiśmy się w klinowaniu różnych części ciała w granitowych rysach, kominach i przerysach. Testowaliśmy psychę oraz jakość osadzanych przelotów z kości, friendów, heksów i tri-camów. Wieszaliśmy pętle, budowaliśmy stanowiska, przedłużaliśmy przeloty, przewiązywaliśmy się i ćwiczyliśmy zjazdy. Jedna z grup testowała opisy dojścia do skał z pewnego bardzo wszechstronnego topo – 3,5-godzinne poszukiwania zakończyły się sukcesem 😊

Wyjazd obfitował w cenne doświadczenia, które z pewnością będą procentować przez pozostałą część sezonu. Mieliśmy wiele okazji do zacieśniania klubowych znajomości – fajnie jest zobaczyć, że tradowe wspinanie w klubie ma sporo entuzjastów.

Dla paru osób był to debiut w wyjazdach z SKW – polecamy się na przyszłość oraz zapraszamy tych, którzy wciąż czekają w przyczajeniu na swój pierwszy klubowy wyjazd 🙂 🙂