Ubezpieczenie górskie PZU

Ubezpieczenia górskie:
Bezpieczny Powrót” i “Szlaki bez Granic
– ze zniżką dla członków KW Szczecin.

Nadchodzi lato, czas przedłużonych weekendów. Mnożą się sposobności do wszelakich wyjazdów – górskich, skałkowych, wspinaczkowych.

Bez względu na to czy planujemy aktywny lub wręcz ekstremalny wypoczynek, czy wręcz odwrotnie, błogie nic-nie-robienie, warto się ubezpieczyć. Owocem wieloletniej współpracy Polskiego Związku Alpinizmu z PZU oraz firmą iExpert są dwa ubezpieczenia, które kolejno chronią nas za granicą lub w Polsce.


1.Bezpieczny Powrót.
Ubezpieczenie obowiązuje na całym świecie (poza Arktyką, Antarktydą i Grenlandią) dla jednorazowych wyjazdów trwających nie dłużej niż 8 tygodni, do wysokości 6 000 m n.p.m. – z możliwością rozszerzenia polisy do działalności do 7 600 m n.p.m. oraz wydłużenia maksymalnego czasu jednego wyjazdu do 16 tygodni. 

2. Szlaki bez Granic.
Ubezpieczenie działające w Polsce oraz po przekroczeniu granicy do 30 kilometrów w głąb terytorium sąsiadujących z Polską krajów.  

Korzyści płynące z ubezpieczenia Bezpieczny Powrót czy Szlaki bez Granic:

  • Oba ubezpieczenia górskie powstały z myślą o osobach, które aktywnie spędzają czas i uprawiają sporty – amatorsko, zawodowo lub wyczynowo. Nad wypracowaniem optymalnego ubezpieczenia pracowali instruktorzy, działacze, eksploratorzy z Polskiego Związku Alpinizmu oraz doświadczeni agenci ubezpieczeniowi. Dzięki temu ubezpieczenia te są w pełni dostosowane do naszych oczekiwań.
  • Obsługa w języku polskim, co jest szczególnie ważne podczas nastania sytuacji kryzysowej (wypadku, lawiny, zaginięcia). Swobodna komunikacja jest kluczowa zarówno w momencie wypadku jak i po. Bezpieczny Powrót to pomoc polskiego ubezpieczyciela – zawsze w języku polskim!
  • Pokrycie kosztów akcji ratowniczej (w tym helikoptera) i leczenia to podstawa ubezpieczenia. Ochronę uzupełnia odpowiedzialność cywilna, ochrona prawna i ubezpieczenie bagażu. Nasze ubezpieczenia zabezpieczają również NNW, które zapewnia wypłatę odszkodowania za poniesiony uszczerbek na zdrowiu. 
  • Bezgotówkowa likwidacja szkód, czyli pokrycie kosztów leczenia czy też akcji ratowniczej odbywa się bez waszego wkładu finansowego. Rozliczenie odbywa się bezpośrednio między ubezpieczycielem a szpitalem, czy zespołem ratowniczym na miejscu. Numerem kontaktowym, gdzie należy zgłaszać szkody w PZU jest +48 22 566 55 44. 
  • Zniżki dla członków klubów zrzeszonych w Polskim Związku Alpinizmu.
  • Atrakcyjne opcje rodzinne i partnerskie zmniejszające znaczenie cenę ubezpieczenia, bez zmiany zakresu ochrony.
  • Możliwość zakupu polisy online bez konieczności wychodzenia z domu.